zimny dentysta bielskoRejestracja

Usługi

Stomatologia Specjalistyczna jest kliniką świadczącą wszechstronne usługi stomatologiczne. Specjalizujemy się m. in. w leczeniu implantologicznym, protetycznym, zajmujemy się także stomatologią estetyczną i endodoncją. Nowoczesne urządzenia i materały jakich używamy pozwalają nam wykonać precyzyjnie leczenie.

Dla Państwa bezpieczeństwa używamy jak największej liczby materiałów jednorazowych, a zestawy narzędzi, końcówek są czyszczone i sterylizowane w najlepszych urządzeniach na rynku.

Leczymy bezboleśnie. Pacjentom, którzy obawiają się tradycyjnego znieczulenia dajemy możliwość skorzystania ze znieczulenia podawanego urządzeniem komputerowym.

Stomatologia

Stomatologia zachowawcza to dziedzina, która zajmuje się profilaktyką i leczeniem próchnicy zębów. Najczęstsze przyczyny powstawania próchnicy to przede wszystkim stosowanie diety wysokocukrowej, bakterie oraz brak należytej higieny jamy ustnej. Leczenie próchnicy polega na dokładnym usunięciu zepsutych twardych tkanek zęba i założeniu wypełnienia, które odtwarza utraconą część zęba.

Czytaj więcej

Profilaktyka

Profilaktyka stomatologiczna to dziedzina, której celem jest zapobieganie schorzeniom jamy ustnej szczególnie próchnicy i chrobom przyzębia. Skutecznie prowadzona pozwala uniknąć długotrwałego, kosztownego leczenia zębów. Jej podstawowym zadaniem jest walka z płytką nazębną, główną przyczyną problemów w jamie ustnej. Gwarancją skuteczności działań profilaktycznych jest stała współpraca pacjenta z gabinetem stomatologicznym.

Czytaj więcej

Endodoncja

Endodencja potocznie nazywana jest leczeniem endodontycznym lub leczeniem kanałowym. Zabieg polega na usunięciu miazgi z komory zęba lub z kanałów korzeniowych zęba. Miazga to galaretowata substancja, która zawiera naczynia krwionośne i limfatyczne, komórki oraz nerwy. Później kanał zęba jest opracowywany specjalnymi pilnikami endodontycznymi i obficie płukany płynami do nawilżania kanałów korzeniowych.

Czytaj więcej

Protetyka

Protetyka zajmuje się odbudową utraconych tkanek zębów za pomocą koron, mostów, protez oraz implantów a także poprawia wrażenie estetyczne, kosmetyczne oraz psychiczne pacjenta. Po utracie zębów naturalnych lub po ich rozległym uszkodzeniu leczenie protetyczne często staje się ostatnią „deską ratunkiu” dla utrzymania i przedłużenia młodego wyglądu i promiennego uśmiechu.

Czytaj więcej

Implantologia

Implantologia to idealna naśladująca naturę terapia, która umożliwia trwałe odtworzenie brakujących zębów. Możliwe jest uzupełnienie każdego utraconego zęba. Utracone zęby na skutek wypadku, paradontozy (chorób dziąseł), próchnicy, nieskutecznego leczenia kanałowego lub nieskutecznej resekcji wierzchołka korzenia zastępowane są implantem z koroną protetyczną.

Czytaj więcej

Chirurgia

Czytaj więcej

Formularz kontaktowy